مزوتراپی ایپدرمال

در صورتی که موها یتان شروع به ریزش کرده است می توانید با چند جلسه مزوتراپی دوباره موهایتان را به دست آورید . از دلایل ریزش مو می توان عواملی چون کم شدن گردش خون در پوست ، کم بودن مواد مغذی و بر هم خوردن تعادل هورمون ها را نام برد که این موارد بر فولیکول اثر گذار می باشند و در نهایت باعث ریزش مو خواهند شد . با استفاده از روش مزوتراپی می توان ریزش مو را کاهش داد و فولیکول را برای رشد موهای جدید تحریک نمود.این روش غیر تهاجمی می باشد و در با استفاده از سوزن های بسیار ریزی مواد به زیر لایه ی اپیدرم پوست تزریق می شوند سوراخ های ایجاد شده بر روی سطح پوست به صورت سطحی می باشند. در ادامه به موضوع ” مزوتراپی ایپدرمال ” میپردازیم .

مزوتراپی ایپدرمال

مکانیزم مزوتراپی ایپدرمال :

در روش مزوتراپی از محرک های مکانیکی و شیمیایی استفاده می شود. دوز های کوچکی بنا به مشکل مورد درمان به نقاط معین شده ای از پوست سر تزریق می شود و به ناحیه مورد نظر انتقال می یابند.

مکانیکی:
به وسیله ی سوزن یک سوراخ ریز در پوست به وجود می آید که محرک یک فرایند التیام می باشد.در واکنش به این آسیب ایجاد شده، پوست شروع به تولید کلاژن و الاستین می کند که از عناصر تشکیل دهنده ی ساختمان پوست می باشند. در ضمن این تزریقات به کلاژن ها آسیب نمی زند و موجب حذف آن ها نمی شوند لذا کلاژن ها تولید شده ی جدید به کلاژن های موجود اضافه می شوند.

شیمیایی:

ترکیبات تزریق شده موجب تحریک اندام های مورد نظر می شوند . به عنوان مثال در صورت ضعیف بودن گردش خون از یک ماده گشاد کننده عروق استفاده میگردد و یا در صورت وجود التهاب بیش از حد از داروی ضد التهاب استفاده می شود . از مهم ترین موارد در روش مزوتراپی کیفیت و تاثیر ماده بر درمان مورد نظر می باشد . نکته ی دیگر هم جالب توجه می باشد که بر اساس نیاز و ترجیحات بیمار می توان تزریق آمینو اسید ها ، کوآنزیم ها ، مواد معدنی و اسید های نوکلئیک را اصلاح نمود . به علاوه روش مزوتراپی بی خطر می باشد و دردی هم به همراه ندارد . در این روش حتی احتیاج به تزریق بی حسی موضعی و تعویض لباس بیمار نمی باشد.

در این روش ابتدا پماد بی حس کننده بر روی پوست مالیده می شود و سپس بعد از گذشت ۴۵ دقیقه به تمامی نقاط مورد نظر چند قطره کوچک از دارو ها تزریق میگردد که توسط یک سرنگ انسولین یا مزوگان این کار انجام میگیرد .برای کسب نتایج دائمی باید ۶ تا ۸ جلسه درمان صورت گیرد و برای دیدن نتیجه ی نهایی نیز ۴ تا ۵ سیکل مورد نیاز است.

دکتر الهام صادق زاده  پوست ، مو و زیبایی  ( لیفت صورت , هایفوتراپی , لیزر موهای زائد , مزوتراپی ایپدرمال )

درباره جوانسازی | هایفوتراپی | لیزر موهای زائد

دکتر صادق زاده خانه درباره دکتر صادق زاده دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی قزوین 81 رئیس مرکز تحقیقات دانشجویی و مدیریت طرح های مرکز شرکت در سمینارهای دانشجویی و کنگره بین المللی با ارائه ی مقالات خدمات پزشکی در مناطق محروم هشترود و نظر آباد دارای مدرک مراقبت های پوستی از انیستیتو استادرم پاریس گذرانیدن دوره های لیزر,تزریق بوتاکسژل,مزوتراپی,کربوکسی ساب سیژن,لیزر فرکشنال,میکروسرجری و آرافرژیم درمانی فعالیت 6 ساله در کلینیک های پوست و لیزر تهران و مطب های شخصی گذرانیدن دوره های روش تحقیق,مقاله نویسی علمی و آمار زیستی مسئول مرکز تحقیقات رومانولوژی و محقق فعال در مرکز تحقیقات سلول های بنیادی سخنرانی و آموزش ((اصول مراقبت های پوستی )) در خانه های سلامت مناطق شهرداری تهران ارائه ی دو مقاله تحقیقاتی در کنگره 2012OMICS شیکاگو آمریکا شرکت در دوره های آموزشی پژوهشکده رویان: سلولهای بنیادی در پزشکی ترمیمیکشت سلول,مهندسی ژنتیکبیوانفورماتیک و طراحی ژنوم سلولی دارای 20 ایده نوین پزشکی در زمینه های مختلف طراحی وسیله ای جهت پیشگیری از خونریزی شریانی حاد و ارائه ی پروپوزال لاتین به سایت CAMTech وابسته به مرکز Global Health دانشگاه پزشکی Harvard جهت شرکت در جشنواره ی جهانی اختراعات پزشکی تاسیس کلینیک زیبایی درخشان در منطقه 22 و مطب پوست در نظرآباد مهر ماه 1392 تسلط به زبان انگلیسی و فرانسه

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • سه × 1 =