لیزر فرکشنال

لیزر فرکشنال یک شیوه ی درمان غیر تهاجمی می باشد که به وسیله ی تکنولوژی پیشرفته ، اشعه لیزر را به هزاران اشعه میکروسکوپیک تقسیم می نماید لذا تنها قسمتی از پوست را تحت تاثیر قرار می دهد . لیزر فرکشنال حد واسط لیزر های تخریبی و غیر تخریبی می باشد . لیزر های تخریبی تنها روی اپیدرم تاثیر گذاشته و لیزر های غیر تخریبی نیز فقط بر روی درم اثر می گذارند اما لیزر فرکشنال به طور همزمان بر روی اپیدرم و درم اثر گذار است .

لیزر فرکشنال

روش عملکرد لیزر فرکشنال :

مکانیسم این لیزر به گونه ای می باشد که ستون های نور لیزر با شعاع های بسیار باریکی در حد میکرون بر روی سطح پوست تابیده می شوند لذا قسمت هایی از سطح پوست سالم می مانند .لیزر فر کشنال لایه ی اپیدرم و درم پوست را هدف خود قرار می دهد .

روش اثر گذاری لیزر فرکشنال بر روی پوست :

با تابیدن هر یک از ستون های اشعه لیزر اپیدرم و درم به صورت ستونی تخریب می شوند .تخریب اپیدرم  باعث بیرون ریخته شدن محتوای آن می شود که همراه با آن سلول های رنگدانه ای نیز خارج می شوند . تخریب درم نیز موجب بازسازی و ساخت کلاژن می شود .

فواید استفاده از لیزر فرکشنال :

  • ریسک کمتر عوارض نسبت به روش های قلبی
  • دارای هزینه ی مناسب
  • بهبود قابل مشاهده ی قوام و ترکیب پوست در یک جلسه
  • کم ترین زمان بهبودی به طوری که فرد قادر است ظرف سه روز فعالیت های معمولی خود را انجام دهد .
  • کاربرد بسیار آسان

کاربرد های درمانی لیزر فرکشنال :

از لیزر فر کشنال می توان در موارد زیادی استفاده نمود . علاوه بر جوانسازی پوست و کم شدن چروک ها ، در مواردی مثل لک های مقاوم به درمان ، ترک های دوره بارداری و منافذ باز پوست نیز اثرات خیلی مطلوبی به جای می گذارد . همچنین از لیزر فرکشنال می توان برای درمان اسکار جوش و اسکار های جراحی نیز استفاده نمود .

بلافاصله پس از لیزر پوست ملتهب است که با استفاده از کمپرس سرد بهتر می شود . ۱۲ تا ۲۴ ساعت پس از لیزر پوست حالت آفتاب سوختگی پیدا می کند که پس از ۳ تا ۶ روز برطرف می گردد و سپس پوست کمی قرمز خواهد بود که تا ۱  الی ۲ هفته بعد بر طرف می گردد .

 

دکتر الهام صادق زاده  پوست ، مو و زیبایی  ( لیفت صورت , هایفوتراپی  , مزوتراپی ایپدرمال , کربوکسی تراپی )

درباره جوانسازی | هایفوتراپی | لیزر موهای زائد

دکتر صادق زاده خانه درباره دکتر صادق زاده دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی قزوین 81 رئیس مرکز تحقیقات دانشجویی و مدیریت طرح های مرکز شرکت در سمینارهای دانشجویی و کنگره بین المللی با ارائه ی مقالات خدمات پزشکی در مناطق محروم هشترود و نظر آباد دارای مدرک مراقبت های پوستی از انیستیتو استادرم پاریس گذرانیدن دوره های لیزر,تزریق بوتاکسژل,مزوتراپی,کربوکسی ساب سیژن,لیزر فرکشنال,میکروسرجری و آرافرژیم درمانی فعالیت 6 ساله در کلینیک های پوست و لیزر تهران و مطب های شخصی گذرانیدن دوره های روش تحقیق,مقاله نویسی علمی و آمار زیستی مسئول مرکز تحقیقات رومانولوژی و محقق فعال در مرکز تحقیقات سلول های بنیادی سخنرانی و آموزش ((اصول مراقبت های پوستی )) در خانه های سلامت مناطق شهرداری تهران ارائه ی دو مقاله تحقیقاتی در کنگره 2012OMICS شیکاگو آمریکا شرکت در دوره های آموزشی پژوهشکده رویان: سلولهای بنیادی در پزشکی ترمیمیکشت سلول,مهندسی ژنتیکبیوانفورماتیک و طراحی ژنوم سلولی دارای 20 ایده نوین پزشکی در زمینه های مختلف طراحی وسیله ای جهت پیشگیری از خونریزی شریانی حاد و ارائه ی پروپوزال لاتین به سایت CAMTech وابسته به مرکز Global Health دانشگاه پزشکی Harvard جهت شرکت در جشنواره ی جهانی اختراعات پزشکی تاسیس کلینیک زیبایی درخشان در منطقه 22 و مطب پوست در نظرآباد مهر ماه 1392 تسلط به زبان انگلیسی و فرانسه

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 4 × 5 =