درمان لک های پوستی

قبل از اینکه به درمان لک های پوستی بپردازیم، بهتر است در ابتدا علت پیدایش این لک ها را بشناسیم.

در ساختار پوست، سلولهای ملانوسیت وظیفه ساخت ماده ملانین را بر عهده دارند. با توجه بمیزان ملانین،رنگ پوست سبزه،سفید ویا سیاه میشود. در بضی افراد ممکنست قسمتی از پوست بدن با افزایش یا کاهش مقدار ملاتونین مواجه شود که موجب به وجود آمدن لک های سفید یا تیره میشود.

درمان لک های پوستی

لک های سفید که معمولاً از بیماری های خود ایمنی نشات میگیرد. در بیماری برص، لک های سفید کوچک و بزرگ روی پوست دیده میشود، که هیچ سوزش، خارش و یا دردی ندارد، و فقط باعث دو رنگ شدن پوست،هستند.

در مواردی هم قارچهای پوستی، خال سفید، نور آفتاب و… موجب به وجود آمدن این لک ها می شوند که تشخیص این گونه لک ها گاهی فقط با معاینه بالینی مقدور نیست ونیاز به پیگیری های آزمایشگاهی دارد.

البته با نوردرمانی موضعی با اشعه فرابنفش در درمان بیماری برص تا حدی تاثیر دارد، که باید تحت نظر پزشک متخصص پوست انجام گیرد.

لک های تیره پوست ممکن است به دلایل متعدد و در هر قسمت از پوست بدن ظاهر شوند ولی اکثراً روی پوست صورت و به خاطر نور آفتاب ایجاد میشوند.

لک های تیره شامل خالهای مسطح، کک و مک، لک های تیره بعد از عارضه های پوستی و… میشود.

لازم به ذکر است که درمان لک های پوستی سفید وتیره متفاوت است. وبه میزان عمق و طول عمر لکه ها بستگی دارد. در واقع هر چه قدر لک ها جدیدتر و سطحی تر باشد، درمان سریع تر و راحت تر صورت میگیرد.

برای درمان لک های پوستی در ابتدا باید کلیه موارد زیر بررسی گردد:

 • سابقه خانوادگی
 • داروی مصرفی
 • آزمایشات هورمونی
 • شرایط محیط زندگی و شغلی
 • میزان تماس با نور و آفتاب
 • تماس با مواد شیمیایی
 •  میزان نور مانیتور و مهتابی مخصوصا در طول شب

پس از انجام این بررسی ها  درمان را آغاز میکنیم که بترتیب الویت در سه مرحله انجام میشود

 1. مصرف کرم در پوستهای معمولی وخشک ومحلول ضد لک در پوستهای چرب که شامل دو نوع داروهای حاوی هیدروکینون و فاقد هیدروکینون میباشد.
 2. انجام پیلینگ ،میکرودرم و RF
 3. انجام لیزر

با توجه به حساسیت و ظرافت پوست ونیاز به بررسی های دقیق با مراجعه به پزشک متخصص و مشاوره درمان خود را شروع کنید و از هرگونه خود درمانی اجتناب کنید.

 

دکتر الهام صادق زاده  پوست ، مو و زیبایی  ( لیفت صورت , هایفوتراپی  , مزوتراپی ایپدرمال , کربوکسی تراپی , لیزر فرکشنال  , میکرونیدلینگ)

 

دکتر الهام صادق زاده

درباره جوانسازی | هایفوتراپی | لیزر موهای زائد

دکتر صادق زاده خانه درباره دکتر صادق زاده دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی قزوین 81 رئیس مرکز تحقیقات دانشجویی و مدیریت طرح های مرکز شرکت در سمینارهای دانشجویی و کنگره بین المللی با ارائه ی مقالات خدمات پزشکی در مناطق محروم هشترود و نظر آباد دارای مدرک مراقبت های پوستی از انیستیتو استادرم پاریس گذرانیدن دوره های لیزر,تزریق بوتاکسژل,مزوتراپی,کربوکسی ساب سیژن,لیزر فرکشنال,میکروسرجری و آرافرژیم درمانی فعالیت 6 ساله در کلینیک های پوست و لیزر تهران و مطب های شخصی گذرانیدن دوره های روش تحقیق,مقاله نویسی علمی و آمار زیستی مسئول مرکز تحقیقات رومانولوژی و محقق فعال در مرکز تحقیقات سلول های بنیادی سخنرانی و آموزش ((اصول مراقبت های پوستی )) در خانه های سلامت مناطق شهرداری تهران ارائه ی دو مقاله تحقیقاتی در کنگره 2012OMICS شیکاگو آمریکا شرکت در دوره های آموزشی پژوهشکده رویان: سلولهای بنیادی در پزشکی ترمیمیکشت سلول,مهندسی ژنتیکبیوانفورماتیک و طراحی ژنوم سلولی دارای 20 ایده نوین پزشکی در زمینه های مختلف طراحی وسیله ای جهت پیشگیری از خونریزی شریانی حاد و ارائه ی پروپوزال لاتین به سایت CAMTech وابسته به مرکز Global Health دانشگاه پزشکی Harvard جهت شرکت در جشنواره ی جهانی اختراعات پزشکی تاسیس کلینیک زیبایی درخشان در منطقه 22 و مطب پوست در نظرآباد مهر ماه 1392 تسلط به زبان انگلیسی و فرانسه

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • پنج × 4 =