انواع لک

در صورت هر فرد ممکن است لک هایی وجود داشته باشد اما تمام این لک ها از یک نوع نیستند لذا در این مقاله انواع لک را معرفی خواهیم کرد .

لک های تیرو و روشن :

انواع لک

لک های تیره به ۵ نوع تقسیم می شوند .

کک و مک : به دلیل افزایش پیدا کردن تولید رنگ دانه ها ناشی از آفتاب طولانی مدت بدون تکثیر ملانوسیت ها یعنی سلول های رنگدانه ساز تعدادشان ثابت می باشد اما تولید رنگدانه ها افزایش می یابد زیرا ملانین در برابر آفتاب مکانیسم دفاعی دارد و از پوست محافظت می کند و جزو بیماری های ژنتیکی به شمار می آید .کک و مک در سنین کودکی بیشتر مشاهده می شود .

لنتیگو : درواقع نوعی خال خوش خیم است یا تغییر رنگ  دائمی در پوست می باشد . این مورد در دوران میانسالی در نقاطی که بیشتر در معرض آفتاب اند نمایان می شود و به فصل خاصی مربوط نیست و به درمان نیز نیاز ندارد . این ضایعات در حدود ۵ تا ۲۰ میلی متر هستند .

کلوآسما : به طور معمول زیاد بودن ملانین سازی در این نوع وجود دارد . به علت حاملگی ، مصرف قرص های ضد بارداری ، استرس ، دارو های ضد صرع و اختلالات غدد ایجاد می گردد و معمولا دارای زمینه ی ژنتیکی نیز می باشند . این نوع لک ها در قسمت های باز بدن مخصوصا در نواحی صورت و گردن و به صورت قرینه و دو طرفه ایجاد می گردند و در سنین میانسالی و جوانی مشاهده می شوند .

ملانودرم : تیرگی های تکه ای که در صورت و گردن ناشی از استفاده از عطریات یا روغن مرگا دوت یا ترنج ایجاد می شوند .

التهاب : بعضی از افراد که خصوصا دارای پوست تیره ای می باشند پس از التهاب دچار افزایش رنگدانه می شوند .

 

دکتر الهام صادق زاده  پوست ، مو و زیبایی  ( لیفت صورت , هایفوتراپی  , مزوتراپی ایپدرمال , کربوکسی تراپی , لیزر فرکشنال  , میکرونیدلینگ)

 

دکتر الهام صادق زاده

درباره جوانسازی | هایفوتراپی | لیزر موهای زائد

دکتر صادق زاده خانه درباره دکتر صادق زاده دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی قزوین 81 رئیس مرکز تحقیقات دانشجویی و مدیریت طرح های مرکز شرکت در سمینارهای دانشجویی و کنگره بین المللی با ارائه ی مقالات خدمات پزشکی در مناطق محروم هشترود و نظر آباد دارای مدرک مراقبت های پوستی از انیستیتو استادرم پاریس گذرانیدن دوره های لیزر,تزریق بوتاکسژل,مزوتراپی,کربوکسی ساب سیژن,لیزر فرکشنال,میکروسرجری و آرافرژیم درمانی فعالیت 6 ساله در کلینیک های پوست و لیزر تهران و مطب های شخصی گذرانیدن دوره های روش تحقیق,مقاله نویسی علمی و آمار زیستی مسئول مرکز تحقیقات رومانولوژی و محقق فعال در مرکز تحقیقات سلول های بنیادی سخنرانی و آموزش ((اصول مراقبت های پوستی )) در خانه های سلامت مناطق شهرداری تهران ارائه ی دو مقاله تحقیقاتی در کنگره 2012OMICS شیکاگو آمریکا شرکت در دوره های آموزشی پژوهشکده رویان: سلولهای بنیادی در پزشکی ترمیمیکشت سلول,مهندسی ژنتیکبیوانفورماتیک و طراحی ژنوم سلولی دارای 20 ایده نوین پزشکی در زمینه های مختلف طراحی وسیله ای جهت پیشگیری از خونریزی شریانی حاد و ارائه ی پروپوزال لاتین به سایت CAMTech وابسته به مرکز Global Health دانشگاه پزشکی Harvard جهت شرکت در جشنواره ی جهانی اختراعات پزشکی تاسیس کلینیک زیبایی درخشان در منطقه 22 و مطب پوست در نظرآباد مهر ماه 1392 تسلط به زبان انگلیسی و فرانسه

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 6 + 17 =