بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی : با بالا رفتن سن  رنگ ، ضخامت و شادابی پوست تغییر می کند و به مرور حالت جوانی و طراوت  خود را از دست می دهد. رفته رفته چروکها ظاهر می شوند . اولین تغییر قابل توجه را در ناحیه پلک ها می توان مشاهده نمود.

یکی از علل اصلی افتادگی پلک ، نازک بودن پوست آن است. موقعی که بیماران از پف زیر چشم ، چروکهای مختلف و افتادگی پلک عذاب می کشند نیاز به بلفاروپلاستی ( جراحی زیبایی پلک ) دارند در غیر اینصورت این عمل نباید انجام شود. بلفاروپلاستی باعث جوان شدن منظره چشم به میزان ۸ تا ۱۰ سال می شود.

بسیاری از افراد یکی دو روز بعد از عمل بلفاروپلاستی می توانند مطالعه یا تلویزیون تماشا کنند. در این مدت فرد نمی تواند از لنز تماسی استفاده کند.

بعد از اینکه همه بخیه های جراحی پلک برداشته شدند و محل زخم تقریبا جوش خورد می توان به فعالیت های روزمره برگشت. در این زمان می توان با صلاح دید جراح از مواد آرایشی برای مخفی کردن کبودی و محل برش استفاده نمود . معمولا تا ۳ تا ۴ هفته بعد از عمل بلفاروپلاستی چشم ها به آفتاب ، باد شدید و گرد و غبار حساس هستند. بهتر است در این مدت  فرد از یک عینک آفتابی بزرگ و یک کرم ضدآفتاب مخصوص دور چشم استفاده کند.

 

بلفاروپلاستی

 

مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی

در صورتیکه درد شدید یا  کاهش دید بعد ازجراحی بلفاروپلاستی داشتید باید با جراح خود تماس بگیرید.

ممکن است بعد از بین رفتن اثر داروی بی حس کننده جراحی پلک احساس کنید که پلک ها دردناک و تحت کشش هستند. این حالت معمولا خفیف بوده و با مصرف مسکن های معمولی رفع می شود.

معمولا بعد از عمل بلفاروپلاستی توصیه می شود تا چند روز از کمپرس سرد استفاده کنید و سرتان را بالا نگه دارید ( هنگام خوابیدن هم چند بالش زیرسرتان بگذارید ) این کارها به کنترل ورم و کبودی محل جراحی زیبایی پلک کمک فراوانی می کند. میزان ورم و خون مردگی محل جراحی پلک در افراد مختلف متفاوت است. معمولا بعد از یک هفته ورم و کبودی به حداقل خود می رسد و ظرف ۲ تا ۴ هفته رفع می گردد.

لازم است در ۲ تا ۳ هفته اول مکرر توسط چشم پزشک معاینه شوید.

در هفته های اول بعد از جراحی بلفاروپلاستی امکان دارد ریزش اشک ، حساسیت به نور و تغییرات گذری بینایی مثل تاری دید ایجاد گردد که به مرور رفع می شود.

پس از برداشتن بخیه ها تورم پلک ها کم کم کاهش پیدا می کند در نتیجه فرد ظاهر بهتری پیدا می کند.

 

دکتر الهام صادق زاده  – پزشک پوست ، مو و زیبایی

 ( لیفت صورت , هایـفوتراپی  , مزوتـراپی ایپدرمال , کربوکسی تراپی , لیزر فرکشنال  , میکرونیدلینگ)

 

درباره drsadeghzadeh-M

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 2 × سه =